Блог, фото, новини мікростоків
 

Мікростокові фотобанки
Як з ними працювати

 

Головна

Фотобанки

Блог

Посилання

Контакти


Про рекламу на сайті

 

Фотобанки (фотостоки) - якщо дуже коротко, то це фірми-посередники між фотографами та ілюстраторами (часто не за родом занять, а за покликанням) і широким загалом дизайнерів, які зацікавлені в якісних фотографіях і ілюстраціях.

На цьому сайті можна знайти інформацію про мікропейментові фотобанки, які продають фотографії (та ілюстрації) на умовах ліцензії royalty-free (див. глосарій в кінці цього розділу).

приклад зображення для фотобанкаВ таких фотобанках фото (векторні ілюстрації, аудіо- та відеоконтент) продається за невеликою ціною (1-10 USD), але незрівнянно частіше, ніж в традиційних фотобанках. Крім того, деякі фото продаються за розширеною ліцензією, а це значно дорожче.

Робота з фотостоками, крім морального задоволення, здатна поповнити Ваш бюджет. Крім того, це серйозна школа. Не всяке фото пропустить прискіпливий інспектор, але в боротьбі з перешкодами зростає майстерність :).

У кожного фотографа, що має цифрову камеру, є архів фото. Цей архів займає певне (деколи чимале) місце на жорсткому диску (і поступово припадає пилом). Можливо, там є унікальні знімки міст, в яких Ви побували, або ліричні замальовки живої природи, емоційні портрети дорогих Вам людей або макрознімки комах і квітів. Все це потенційний матеріал для фотостоків. Можливо, Ви посилаєте свої фото на різні фотосайти, і Вам небайдужа думка інших людей про рівень Вашої майстерності. Те ж саме Ви можете робити і на фотобанках, тільки окрім коментарів і оцінок, Ви зможете відчути і матеріальну сторону своєї популярності.

Що ж потрібне для того, щоб спробувати свої сили в області стокової фотографії?

Комп'ютер, підключений до Інтернету, по якомога більш широкому каналу зв'язку (ідеально - виділена лінія або кабельний інтернет, наприклад, Воля Кабель для Києва або аналогічні провайдери). Закачування об'ємних (2-5МБ) фото по модему малопродуктивно. В середньому, треба розраховувати на трафік близько 1-3 ГБ в місяць.

Паспорт, виданий для поїздок за кордон (деякі стоки приймають також український, але це скоріше виключення).

Для екзамену (зокрема для фотобанку Shutterstock) - 10 якісних фото стокової тематики, автором яких є особисто Ви.

Знання азів англійської мови і програм обробки графіки (Adobe PhotoShop).

Ну і звичайно, завзятість, працьовитість, талант :)

Які фото і ілюстрації користуються найбільшим попитом?

Люди. Бізнес, відпочинок, сім'я, навчання, професії. Тематика номер один.

Окремі предмети. Антикваріат, повсякденні предмети, атрибути свят.

Природа. Пейзажі, дикі тварини і домашні улюбленці.

Концептуальні зображення. (Комп'ютерна обробка, фотошоп, незвичайний вигляд звичайних речей, модифікована ральність).

Їжа і напої.

Важливо. Від кожного, хто зображений на фото, потрібно отримати дозвіл на публікацію (реліз моделі). Форми релізів, як і багато іншої інформації, можна знайти в Інтернеті.

стоковий пейзажТакож кожне фото повинне містити заголовок, короткий опис і від 5 до 50 ключових слів (на англійській).

Які вимоги фотобанки висувають до якості фотографій?

Перш за все, відсутність цифрового шуму, правильна експозиція і баланс білого, добре фокусування на головному об'єкті. Все це можливо отримати, використовуючи як інструмент дзеркальну цифрову камеру (будь-яку, починаючи з найпростіших). Великий розмір матриці, можливість запису файлів в RAW форматі, і, як наслідок, більш низький рівень шумів - головний козир дзеркальних камер. Рекомендації по підготовці файлів перелічені тут.

Ось список декількох фотостоків, з якими я працюю. Посилання на ці фотобанки приведені у вигляді банерів внизу сторінки. Короткі описи банків - на окремій сторінці.

Буду вдячний, якщо Ваша реєстрація на них буде проведена саме через ці посилання (в них вказаний мій реферальный код).

Fotolia

Istockphoto.com

ShutterStock

Dreamstime

123RF

Bigstock

Photodune

Список складений в порядку прибутковості, і мій досвід в основному співпадає з думкою моїх колег-фотостокерів, проте цілком можливі коливання, пов'язані із зміною розцінок на конкретних банках, бізнесової та маркетингової активності та сезонних коливань попиту.

З чого почати

Ви вирішили стати автором мікростоків?

Рекомендую таку послідовність дій:

1. Ознайомтеся із списком фотобанків.
2. Підберіть 15-20 фотографій для складання іспиту.
3. Коли відчуєте, що готові - починайте реєстрацію у фотобанках. Рекомендую почати з таких мікростоків: Fotolia, Dreamstime, Shutterstock, Istockphoto.com. Перші два банки дозволять взнати ближче процес завантаження і перевірки робіт, а третій порадує вас високим рівнем продаж. Що стосується Istockphoto.com, то це цілий окремий світ з розгалуженим співтовариством, який дасть можливість відчути себе частиною світового стокерського ком'юніті. Про його особливості див. на сторінці опису роботи з банками.
4. Зареєструйтесь в системах Skrill таPayoneer. Це допоможе спростити процедуру одержання авторських гонорарів.

Завжди радий відповісти на питання.

Моя адреса - olegmit sobaka mail . i . com . ua

Джерело http://www.olegmit.kiev.ua

(C) 1999-2015

Глосарій

RF-ліцензія (Royalty Free license) - угода між автором і фотобанком, що передбачає можливість продавати одне зображення необмежену кількість раз, при дотриманні певних обмежень на його використання. Це найбільш масовий вид продаж фото і ілюстрацій через Інтернет. Права залишаються у автора, одинична продажа коштує від декількох десятків центів до декількох доларів. Окрім RF, існують також Extended RF, Right Managed, Exclusive Buyout.

Деякі поширені назви фотобанків и та скорочення, які зустрічаються на форумах:

  • Шутер, Шаттерсток, "SS" - фотобанк Shutterstock (див. раніше список список фотобанків).
  • Айс, Айсток, "IS" - фотобанкIstockphoto.com (див. раніше список список фотобанків).
  • Дрімс, Дрімстайм, "DT" - фотобанк Dreamstime (див. раніше список список фотобанків).
  • Фотолія, "FT" - фотобанк Fotolia (див. раніше список список фотобанків).
  • Бігсток, "BS" - фотобанк Bigstock (див. раніше список список фотобанків).

Цитування та інше використання матеріалів представлених на цій сторінці можливе тільки за умови збереження реферального коду.

Поради покупцям
Free images на фотобанках


Main Blog PhotoStocks Links Contacts